Obowiązkowe wyposażenie gabinetów kosmetycznych
Obowiązkowe wyposażenie gabinetów kosmetycznych

Co obowiązkowo musi się znaleźć w gabinecie kosmetycznym

Dbanie o bezpieczeństwo pacjentów to nie tylko domena gabinetów lekarskich, stomatologicznych, przychodni czy szpitali. Gabinety kosmetyczne także muszą stosować się do tych zaleceń tak, aby utrzymać poziom higieny i bezpieczeństwa na wysokim poziomie. Jaki asortyment medyczny jest potrzebny w gabinetach kosmetycznych? Odpowiadamy w tym wpisie.

Jakie usługi oferują gabinety kosmetyczne?

Kosmetologia to bardzo obszerna dziedzina, w której mogą znaleźć się różnego rodzaju usługi. Gabinety kosmetyczne mogą wykonywać zabiegi na twarz i ciało, a także specjalizować się w manicure, pedicure. Zwykle w jednym gabinecie kosmetycznym możemy znaleźć kilka usług z różnych gałęzi kosmetologii.

Zobacz naszą ofertę.

Wyposażenie gabinetów kosmetycznych

Profil gabinetu kosmetycznego warunkuje to, jaki asortyment medyczny powinien się tam znaleźć. Im szersza oferta, tym o więcej rzeczy powinniśmy zadbać. Jaki asortyment medyczny jest niezbędny do bezpiecznej i higienicznej pracy gabinetu kosmetycznego?

 

Jakie materiały jednorazowe muszą się znaleźć w gabinecie kosmetycznym?

Materiał wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych możemy podzielić na jednorazowe oraz wielokrotnego użytku. Omówimy pokrótce każdą z grup.

Przykładowe rzeczy jednorazowego użytku:

Przykładowe rzeczy wielokrotnego użytku:

  • prześcieradła,
  • tunika z logo gabinetu,
  • ręczniki z logo gabinetu,
  • fartuchy kosmetyczne z logo gabinetu,
  • pojemniki na odpady medyczne,
  • pojemniki na środki jednorazowe: waciki, gazy jałowe, patyczki.

 

PORADA: Ważne, aby zarówno jednorazowe jak i rzeczy wielokrotnego użytku trzymać w suchych i zacienionych miejscach, dzięki czemu zachowają one swoją trwałość.

Gdzie przydaje się podstawowy asortyment w gabinecie kosmetycznym?

Wiemy już, jaki podstawowy asortyment medyczny powinien znaleźć się gabinecie kosmetycznym. Oczywiście, lista ta może być inna w zależności od specyfiki danego salonu. Innego użyjemy w salonie manicure, a innego w salonie masażu czy spa. Niektóre z nich oczywiście się pokrywają, ale wszystko trzeba przełożyć na własny salon kosmetyczny.

Omówmy kilka podstawowych kategorii asortymentu medycznego, który przyda się w niejednym salonie kosmetycznym.

Materiały opatrunkowe i podkłady

Materiały opatrunkowe i podkłady to podstawa zachowania higieny w każdym gabinecie kosmetycznym. Przydają się m. in. w salonach manicure do dezynfekcji dłoni oraz zmywania lakieru. Wszelkiego rodzaju gazy jałowe będą użyteczne przy okazji drobnych skaleczeń, a także zabiegów na twarz. Gaziki nasączone alkoholem są obowiązkowe w gabinetach medycyny estetycznej, ponieważ przydają się podczas zabiegów iniekcji. 

Jeśli mówimy o zachowaniu higieny w salonie kosmetycznym nie możemy zapomnieć o dezynfekcji. Materiały do czyszczenia powierzchni, które będą niezbędne to ręczniki papierowe oraz czyściwo białe, które powinno być na wyposażeniu każdego gabinetu kosmetycznego. Świetnie sprawdzą się one w połączeniu z dobrej jakości płynem do dezynfekcji.

Mezoterapia

Gabinety oferujące usługi z zakresu medycyny estetycznej powinny zaopatrzyć się w dużą ilość igieł iniekcyjnych. Używa się ich w zabiegach mezoterapii igłowej do wstrzykiwania leków lub substancji aktywnych bezpośrednio w obrębie skóry. 

W salonach urody nie może także zabraknąć ligniny do miejscowej dezynfekcji skóry przed i po zabiegach. Jest ona na tyle uniwersalna, że nie powoduje podrażnień skóry i reakcji alergicznych. Pamiętajmy również o plastrach poiniekcyjnych oraz podkładach medycznych w rolce. Jest to niezbędne wyposażenie każdego gabinetu medycyny estetycznej.

Odzież jednorazowa i rękawiczki

Przeprowadzanie zabiegów kosmetycznych odbywa się w odzieży jednorazowej i rękawiczkach. Chcąc zachować wysoką jakość usług i higienę przeprowadzanych zabiegów gabinety kosmetyczne powinny być zaopatrzone w bezpudrowe rękawiczki nitrylowe. Czasem przydają się też jednorazowe rękawiczki foliowe. Warto je mieć w swoim gabinecie kosmetycznym.

Ponadto, przy zabiegach na twarz przydadzą się jednorazowe opaski na włosy z włókniny. Dzięki nim klient będzie mógł bezpiecznie osłonić włosy i odkryć całą twarz w celu wykonania zabiegu. Opaski przydadzą się również w salonach spa.

Wykonywanie zabiegów przez kosmetyczkę wymaga ochrony twarzy. Można zastosować albo maseczkę jednorazową lub przyłbicę. Pelerynki do makijażu świetnie zabezpieczą ubranie klientki. Natomiast salony masażu oraz spa powinny pamiętać o jednorazowych szlafrokach i stringach

Pojemniki i worki na odpady

Oddzielne pojemniki oraz czerwone worki na odpady medyczne to coś, o co każdy salon kosmetyczny powinien zadbać. Nie wolno mieszać ze sobą odpadów medycznych z codziennymi.

Podstawowy asortyment medyczny w sklepie kupdogabinetu.pl

Wszystkie wymienione produkty możesz znaleźć w naszym sklepie internetowym kupdogabinetu.pl. Posiadamy wszelkie niezbędne zaopatrzenie gabinetów medycznych w tym gabinetów kosmetycznych, weterynaryjnych i stomatologicznych. Zamówienie możesz złożyć bez zakładania konta. 

Sprawdź również: Medycyna i stomatologia Weterynaria Ochrona osobista Dezynfekcja 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl