Podstawowe wyposażenie gabinetu stomatologicznego
Podstawowe wyposażenie gabinetu stomatologicznego

Podstawowe wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Gabinet stomatologiczny musi być wyposażony w sprzęt najwyższej jakości jak i również profesjonalny, w tym wypadku nie ma mowy o cięciu kosztów, trzeba przygotować się na wydatek. Wysokiej jakości sprzęt, który posłuży na lata, ale także zapewni komfort pracy to podstawa. Oczywiście w grę wchodzi także pełne bezpieczeństwo użytkowania oraz higiena pracy. Jak widać punktów, na które trzeba zwrócić uwagę jest kilka. Jednakże łączą się one w jedno.

Sprzęty i akcesoria w gabinecie stomatologicznym muszą posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty. Co zatem powinno znaleźć się w wyposażeniu gabinetu stomatologicznego? Zobacz naszą ofertę: produkty stomatologiczne

Unit stomatologiczny

Unit stomatologiczny jest podstawą i centrum wyposażenia gabinetu. Sam w sobie jest połączeniem kilku można by rzec, że stanowisk, czyli:

  • fotel stomatologiczny
  • stolik stomatologa i asystentki
  • sterownik nożny
  • blok spluwaczki
  • lampa zabiegowa
  • konsola z urządzeniami
  • blok zasilania

To właśnie w konsoli z urządzeniami zawarte są wszystkie wiertła oraz dmuchawka wodno- powietrzna. Jak widać w unicie nie może zabraknąć żadnego elementu, gdyż każdy ze sobą jest ściśle połączony i niezbędny do pracy.

Wybór odpowiedniego unitu jest kluczowy i powinniśmy kierować się jego funkcjonalnością. Dużym plusem będzie także możliwość dodawania nowych urządzeń. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze unitu stomatologicznego? Również sama estetyka wykonania jest ważna, gdyż to ona na pierwszy rzut oka oceniana jest przez pacjentów. Najnowocześniejsze modele unitów stomatologicznych dostępnych na rynku oscylują w zakresie cenowym między 30, a 50 tysięcy złotych. Oczywiście ta kwota będzie niższa jeśli zdecydujemy się na zakup unitu używanego.

Narzędzia stomatologiczne

Narzędzia stomatologiczne to pojęcie dosyć szerokie i możemy je podzielić na kilka kategorii. Każda z nich jest absolutnym minimum do wykonywania profesjonalnej pracy stomatologa.

Instrumenty diagnostyczne

Są to narzędzia do oceny stanu zdrowia pacjenta, czyli tak naprawdę pierwszy kontakt. Jest to podstawowy sprzęt diagnostyczny, który zawiera lusterko z uchwytem, sondę i pęsetę.

Narzędzia do izolacji zębów od wilgoci

Są to narzędzia, dzięki którym stomatolog osusza pole zabiegowe czy operacyjne. Tutaj można zakwalifikować także pęsetę, która służy do wkładania tamponów czy wacików, jak i również do chwytania niektórych, drobnych instrumentów stomatologicznych.

Narzędzia służące do wypełnień ubytków

W tej kategorii znajdziemy różnego rodzaju upychadła stomatologiczne i nakładacze. Służą one przede wszystkim do opracowywania ubytków zębowych. W tym wypadku mamy do dyspozycji naprawdę spory wybór narzędzi różniących się od siebie typem, rozmiarem i rodzajem końcówek.

Narzędzia do opracowywania zębów

Była już mowa o opracowywaniu ubytków teraz druga istotna kwestia czyli samo opracowywanie zębów, cóż to jest? Skupiamy się tu na tkankach twardych i miękkich, można także odbudować zęba. W tych narzędziach znajdziemy przede wszystkim różnego rodzaju wiertła.

Narzędzia chirurgiczne

Narzędzia wykorzystywane przy zabiegach chirurgicznych, których używamy przy ekstrakcji zębów. Obok dźwigni korzeniowych i bagnetowych możemy do nich także zaliczyć igły i igło trzymacze.

Narzędzia implantologiczne

Można by rzec, że ostatni element układanki. Nie jest to obowiązkowe wyposażenie gabinetu stomatologicznego, jednakże w dobie dzisiejszych czasów bardzo przydatne i coraz bardziej poszukiwane przez pacjentów. Implantologia z biegiem czasu staje się coraz bardziej popularna. Narzędzia do odbudowy uzębienia takie jak periotomy czy osteotomy to inwestycja warta rozważenia.

Wyposażenie gabinetu stomatologicznego kupdogabinetu.pl

Wyposażenie gabinetu stomatologicznego to z pewnością nie lada inwestycja. Jednakże wspomniane wcześniej narzędzia to tylko początek wyposażenia gabinetu. Niezbędne są także wszelkiej maści wypełnienia, leki, podstawowe środki higieny, akcesoria, pojemniki, worki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, dzięki której wyposażenie gabinetu stomatologicznego będzie o wiele prostsze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl