Podstawowe środki higieny w gabinecie kosmetycznym
Podstawowe środki higieny w gabinecie kosmetycznym

Podstawowe środki higieny w gabinecie kosmetycznym

Prowadząc gabinet kosmetyczny, wiesz z pewnością, jak ważne są zasady higieny i bezpieczeństwa w twoim miejscu pracy. Nie przestrzegając tych zasad, narażasz swoich klientów na nieprzyjemne konsekwencje – może to być „jedynie” nieudany zabieg, a możesz zafundować klientowi infekcję, której skutki będzie odczuwał do końca życia. Na co zwrócić uwagę przy zaopatrywaniu gabinetu kosmetycznego w środki higieny?

Zobacz naszą ofertę.

Wyposażenie gabinetów kosmetycznych

Najważniejsze zasady higieny w gabinecie kosmetycznym:

  • dezynfekcja i sterylizacja narzędzi i urządzeń kosmetycznych,
  • dezynfekcja dłoni pracowników i odkażanie skóry klientów,
  • dezynfekcja materiałów używanych w gabinecie (ręczniki, ściereczki, wielorazowe uniformy),
  • mycie i dezynfekcja powierzchni.

Higiena pracowników gabinetu kosmetycznego

Pracownicy, to serce twojego gabinetu. To oni mają bezpośredni kontakt z klientami i przeprowadzają zabiegi.

Podstawowe zasady dla pracowników obejmują:

  • regularne mycie rąk,
  • dezynfekcję rąk,
  • noszenie jednorazowych rękawiczek ochronnych,
  • noszenie maseczki ochronnej.

Mycie rąk powinno przebiegać zgodnie z instrukcją dostępną przy stacji myjącej, gotowe do druku instrukcje możesz pobrać na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Pamiętaj by po umyciu rąk, dokładnie je osuszyć jednorazowym ręcznikiem papierowym.

Dezynfekcja rąk następuje zaraz po ich dokładnym osuszeniu. Prawidłowa dezynfekcja powinna trwać około 30 sekund, należy zwrócić uwagę, by żadna część dłoni nie została pominięta (dezynfekcja obu stron dłoni, każdy palec dezynfekowany osobno). Warto zadbać o wysokiej jakości produkty, które są obecnie dostępne w różnych pojemnościach – od podróżnych rozmiarów zawierających około 100 ml preparatu, po kanistry zawierające 5 litrów preparatów, które powinny wystarczyć na dłuższy czas użytkowania.

Jednorazowe rękawiczki są niezbędne podczas wykonywania zabiegów. Do wykonywania mało inwazyjnych prac możesz wykorzystać rękawice foliowe, podczas zabiegów kosmetycznych najlepiej sprawdzą się jednak rękawiczki lateksowe. Pamiętaj o regularnej wymianie rękawiczek – brak przestrzegania tej zasady może skutkować powstawaniem korzystnego środowiska rozwoju dla drobnoustrojów.

Udostępnij pracownikom dostęp do odzieży ochronnej, takiej jak fartuchy i kombinezony ochronne. Zadbaj, by wszyscy mieli dostęp do nowych maseczek i/lub przyłbic ochronnych. Wśród maseczek dostępnych na rynku, znajdziesz:

Higiena narzędzi i sprzętów w salonie kosmetycznym

Wszelkie narzędzia zabiegowe i sprzęt wielokrotnego użycia powinny być myte, dezynfekowane i sterylizowane po każdorazowym użyciu. Przed zastosowaniem preparatów myjących i dezynfekujących zapoznaj się z instrukcjami i zaleceniami producenta – pomoże to w uniknięciu niepożądanego wpływu środków na materiały, z których narzędzie jest wykonane, a tym samym przedłuży ich żywotność. Wśród środków dezynfekcyjnych do narzędzi wyróżniamy:

Higiena powierzchni w gabinecie kosmetycznym

Nie tylko pomieszczenia, w których wykonuje się zabiegi, powinny być sterylnie czyste. Nie zapominaj, że twoi klienci korzystają również z recepcji, poczekalni, korytarza czy łazienki. Dbaj o czystość w każdym z tych pomieszczeń!

Profesjonalną higienę wnętrz zapewnisz dzięki specjalistycznym środkom przeznaczonym do różnych pomieszczeń i materiałów. Nie pomijaj w dezynfekcji żadnych przestrzeni – na meblach, klamkach, blatach również czają się drobnoustroje.

Gdzie zakupić środki higieny do gabinetu kosmetycznego?

KupDoGabinetu.pl – sklep medyczny online i hurtownia weterynaryjna oferuje najwyższej jakości preparaty do higieny w gabinetach kosmetycznych. Bogata oferta sprawi, że z pewnością znajdą Państwo środki, które najlepiej sprawdzą się w Państwa placówkach. Oferujemy zarówno sprzedaż detaliczną jak i hurtową.

Zobacz naszą ofertę.

Wyposażenie gabinetów kosmetycznych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl