Jaka jest alternatywa dla zwykłych ręczników makulaturowych?
Jaka jest alternatywa dla zwykłych ręczników makulaturowych?

Jaka jest alternatywa dla zwykłych ręczników makulaturowych, które są siedliskiem bakterii?

Na samym wstępie informacja:  w ręcznikach makulaturowych może znajdować się nawet 1000 razy więcej bakterii niż w celulozowych!

Okazuje się, iż na rynku polskim pojawiły się produkty o fenomenalnym działaniu a wszystko to zostało potwierdzone naukowo! Mowa o papierach nanoPaper.

Papiery marki nanoPaper są wyjątkowe ponieważ zawierają w sobie nanocząsteczki srebra.

Warto podkreślić, że koloid nanosrebra jest wykorzystywany w celach leczniczych.

Obecnie na rynku jest wiele produktów ze srebrem do spożycia w celach leczniczych.

Przede wszystkim jest ono użyteczne w:

  1. okulistyce jako środek w postaci kropli do oczu, maści przeznaczonych do leczenia bakteryjnego zapalenia spojówek,
  2. dermatologii, gdzie zastosowanie znajdują maści oraz roztwory ze srebrem koloidalnym do walki z trudno gojącymi się ranami oparzeniami i owrzodzeniami.
  3. W procesie leczenia srebro ma działanie bakteriobójcze, przeciwdrobnoustrojowe i jest realną alternatywą antybiotyków głównie z przypadku wystąpienia odporności na chemioterapeutyki.

 

Produkty Nanopaper mają wyjątkowe działanie. Podczas kontaktu z drobnoustrojami nanosrebro wnika w nie i niszczy je od środka.

Posiadają zawartość cząsteczek w efektywnym przedziale 25ppm +/- 7ppm. Dzięki temu niemożliwe jest aby groźne bakterie mogły przeżyć na powierzchni pokrytego nanosrebrem papieru.

Przeprowadzone badania laboratoryjne potwierdzają wyhamowanie wzrostu drobnoustrojów na powierzchni produktów nanoPaper do 100%.

Bakterie rozwijają się szczególnie dobrze w papierze z recyklingu, ponieważ zawiera on wiążące składniki takie jak skrobia czy wypełniacze, które stanowią doskonałe źródło pokarmu dla zarazków.

Bakterie wywołujące rozmaite choroby w 95% znajdują się na powierzchni nieużywanych ręczników papierowych.

Do przeniesienia się drobnoustrojów na papier dochodzi w głównej mierze podczas transportu oraz na etapie składowania produktów w magazynach (szczególnie narażone są szpitale).

Ponieważ z dozownika papier wyciągasz na ogół mokrą ręką, jest on siedliskiem wielu bakterii. Następnie bakterie te przenikają do wnętrza papieru wewnątrz dozownika.

Większość dozowników wewnątrz publicznych toalet nie jest nigdy myta.

Natomiast ręczniki Nanopaper uniemożliwiają drobnoustrojom namnażanie się wewnątrz papieru nawet podczas bezpośredniego kontaktu ze skażonymi powierzchniami.

Zachęcamy do zapoznania się z tymi fenomenalnymi produktami: https://kupdogabinetu.pl/.../search.../nanopaper/1/phot/5...

Więcej informacji o działaniu nanosrebra https://cordis.europa.eu/.../35663-investigating-the.../pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl